TYP Personeline Kadro Müjdesi

TYP Personeline Kadro Müjdesi

Toplum Yararına Hizmet Projesi kapsamında kurumlara her yıl binlerce alım yapılmaktadır. Yapılan söz konusu alımlar neticesinde geçici olarak devlet kurumlarına temizlik ve bakım onarım faaliyetleri için görevlendirmeler yapılır. Peki söz konusu kadroya kimler geçirilecek işlemler ne zaman tamamlanacak? Detaylar haberimizde...

Her yıl kamuya temizlik ve bakım onarım gibi hizmetlerin yapılması için typ kapsamında personel görevlendirmesi yapılmaktadır.

Dokuz ve altı ay sürelerle görevlendirilen typ personeli bazı kurum ve kuruluşlara kalıcı olarak istihdam edilebilmektedir. Yapılan görevlendirmeler neticesinde altı ve dokuz ayını dolduran personel işten çıkmak zorunda kalıyordu.

Yapılacak olan yeni düzenleme ile artık kurum ve kuruluşların bakım onarım ve temizlik hizmetlerinin giderilmesi için kesin bir çözüm yoluna gidilecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak olan düzenlemenin neticesinde sürekli çalışma modeline gidilecektir. Özellikle yazın kurumların ihtiyaçlarını gidermek için bakım onarım ve temizlik görevlileri 12 aylık görevlendirileceklerdir.

Söz konusu görevlendirme işlemleri okulları büyük oranda rahatlatacaktır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.