Son üç gün öğrencileri ve velileri ayağa kaldıracak

Son üç gün öğrencileri ve velileri ayağa kaldıracak

Uzun zamandır öğrenciler tarafından beklemekte olan ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları için sona gelindi. Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Kazanan öğrenciler kaç TL burs alacak? Tüm detayları ile haberimizde...

2024 yılında 21 Nisan pazar günü düzenlenen İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı tüm yurtta sınav merkezi olarak ilan edilen binalarda uygulandı. sinav-sonuc.webpİlköğretim ortaöğretim kurumları bursluluk sınavına ortaokul öğrencileri lise son sınıf hariç lise öğrencileri katıldı. Sınav sonuçları 17 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. iokbs-sinav-sonucc.webpMilli Eğitim Bakanlığı ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçlarını sorgulamak için bir ekran oluşturacak. Söz konusu ekran üzerinden öğrencilere ait bilgiler girilerek sınav sonuçları öğrenilebilecek.

Açıklanan sınav sonuçları neticesinde başarılı olan öğrencilere ayda 1.500 TL burs bağlanacak. Söz konusu burs kazanan öğrencilerin bursları Ocak ve Temmuz aylarında belirlenen oranlar üzerinden zam alarak öğrencilere ödenecek.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.