Sınav tarihleri değişti, öğrencilerin önünde az bir zaman kaldı

Sınav tarihleri değişti, öğrencilerin önünde az bir zaman kaldı

Okullarda yazılı sınav olarak düzenlenen tüm sınavlar Bundan böyle ortak sınav kapsamında yapılmaktadır. Ortak sınav iş ve işlemleri için Milli Eğitim Bakanlığı bir takvim yayınlamıştı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu ortak sınav tarihlerini değiştirdi. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önceden ilan edilmiş olan en önemli sınavlardan olan LGS ve YKS tarihleri öğrencilerin ortak sınavları içinde büyük önem taşımaktadır.

LGS ve YKS'den önce öğrencilerin herhangi bir sınavının kalmamasının isteyen Milli Eğitim Bakanlığı 8 sınıf 12 sınıfta bulunan öğrencilerin sınav tarihlerini güncelledi.

Buna göre 8 12 sınıfların okuldaki ortak sınavları 20 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan son sınavların ardından öğrenciler YKS ve LGS sınavlarına girerek dönemi sonlandıracaklardır.

Öğrencilerin okullardaki sınavları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul yöneticilerine gerekli işlemlerin bir takvim üzerinden yürütülmesi gerektiği ve sınav planlaması yapılması talimatı verilmiştir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.