Sekizince ve on ikinci sınıflara erken sınav şoku

Sekizince ve on ikinci sınıflara erken sınav şoku

2023-2024 eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşmaktayız. 4 Haziran tarihinde Müge genelinde bütün öğrenciler karne alacaklardır. Ortak sınav olarak değerlendirilen 2 sınavlar ise 8 ve 12 sınıflar için ayrı bir takvimde uygulanacak. İşte 8 ve 12 sınıflar için uygulanacak olan sınav takvimi.

Son sınavlar olarak nitelendirilen ikinci ortak sınavlar için geri sayım başladı. Tüm okulda tüm öğrencilere ortak biçimde uygulanması gereken sınavlarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı 2023 2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminde bir takvim yayınlamıştı.

Öğrencilerin sınavları söz konusu takvime göre yürütülmüştü. Aynı takvim 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi için de yayınlanmıştı. Söz konusu ortak sınav uygulaması 2 hafta boyunca sürecek ve bütün öğrenciler 2 hafta boyunca ortak sınavlara tabi tutulacaklardı.

İşte 2023 2024 eğitim öğretim yılında da aynı uygulamanın ikincisi yapılacakken Milli Eğitim Bakanlığı ortak sınav tarihlerini değiştirdi.

Söz konusu değişikliğinin sebebi 2 Haziran tarihinde uygulanacak olan LGS ve 8-9 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan YKS'dir. Söz konusu takvime göre 20 31 Mayıs tarihleri arasında 8 ve 12 sınıf öğrencileri okuldaki bütün sınavlarını olacaklardır. Diğer bütün öğrenciler ise 27 Mayıs ve 7 Haziran tarihlerinde sınavlarını olacaklardır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.