Okulların son haftasında öğrencileri bekleyen sürpriz

Okulların son haftasında öğrencileri bekleyen sürpriz

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini yayımladı; öğrenciler 14 Haziran'da yaz tatiline başlayacak ve okullar 9 Eylül'de açılacak. MEB sürpriz niteliğindeki son hafta kararı ile öğrenciler dinlenip yeni eğitim dönemine hazırlanacaklar.

OKULLARIN KAPANMASINA YAKIN SON HAFTA ÖĞRENCİLERE MEB'DEN SÜRPRİZ

Milli Eğitim Bakanlığı 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini yayımladı ve yaz tatili ile okulların açılış tarihlerini belirledi. Öğrenciler 14 Haziran 2024'te karnelerini alarak yaz tatiline başlayacak ve 2 Eylül'e kadar sürecek 2 ay 26 günlük tatil yapacaklar.

Eğitim öğretim yılının son haftasında tüm okullarda kapsamlı bir "yıl sonu faaliyet haftası" düzenlenecek. MEB'den sürpriz niteliğindeki bu değişiklik öğrencilerin çeşitli kültürel sanatsal bilimsel ve sportif etkinliklere katılarak kafa dağıtmalarına yardımcı olmaları hedefleniyor. 2024-2025 eğitim yılı 9 Eylül 2024'te başlayacak ara tatiller ve yarıyıl tatilleri de takvimde belirtildiği şekilde uygulanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.