O haberi alan veliler okullara koşuyor, öğretmenler tedirgin

O haberi alan veliler okullara koşuyor, öğretmenler tedirgin

Milli Eğitim Bakanlığının son dönemde sınıf geçme ve kalma durumları ile ilgili almış olduğu sıkı tedbirler sebebiyle 2023 2024 eğitim öğretim yılı sonunda derslerinde başarısız olan öğrenciler sene sonunda düzenlenecek olan şube öğretmenler kurulu toplantısı ile değerlendirilerek sınıf geçecek veya sınıfta kalacaklar. Maalesef çözümü okula gelerek not istemekte bulan veliler büyük risk yaratmaktadır.

Çocuğunun sene sonu şube öğretmenler kurulu kararı ile geçirileceğini veya sınıfta bırakılacağını öğrenen veliler okulların yolunu tuttular.
İŞKUR tarafından okullara güvenlik görevlisi verilmemesi sebebiyle de kolayca bina içerisinde dolaşabilen ve hatta sınıflara dahi girebilen veriler sene sonu gelirken büyük tehlike arz etmektedirler.

Hatta ve hatta çocuğunun söz konusu zayıf notlarından ve devamsızlığından dolayı sınıfta kalabileceğini kendisine ifade eden öğretmenlere, okul yöneticilerine karşı hoş olmayan tavırlara varabilecek davranışlar sergilemektedirler.

Öğretmenlerin yıl sonu işlemlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmesi adına ve öğrencilerimizin sene sonunda okullarda düzenlenecek olan etkinlikleri mutluluk ve huzurla yerine getirebilmeleri adına Milli Eğitim Bakanlığı'nın söz konusu durumla ilgili bir tedbir alması gerekmektedir.
Son dönemde yaşanan eğitimciye şiddet vakalarına sene sonunda çocuğu sınıfta kaldığı için okullarda olay çıkaracak olan velilerin eklenmesi de işten bile değildir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
15 Yorum