MEB Son Dakika! Bakan Tekin müjdeyi verdi! 10 Haziran Pazartesi okullar tatil mi?

MEB Son Dakika! Bakan Tekin müjdeyi verdi! 10 Haziran Pazartesi okullar tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren eğitim kurumlarında eğitim öğretim faaliyetleri 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Bakanlık tarafından paylaşılan yıl sonu faaliyet haftası açıklaması sonrası akıllara gelen 10 Haziran günü okullar tatil mi? sorusu yanıt buldu. İşte merak edilenler

81 ilde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 20 milyonu aşkın öğrenci merak ediyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesine kısa bir süre kala 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle okullar tatil mi edildi. Okullarda ders işlenmeyecek mi? Peki yoklama alınmayacak mı?

Haziran ayı itibariyle ikinci dönemin sonu yaklaştı. Okulların kapanmasına kısa bir süre kala öğrencilerde merak başladı. Karneler 14 Haziran Cuma günü dağıtılacak. Karne dağıtımı sonrası yaz tatili başlayacak. Peki Pazartesi günü yoklama alınacak mı?

Pazartesi Günü Ders İşlenecek mi?

Bakanlık tarafından paylaşılan bilgiye göre okulların son haftası faaliyet haftası olarak ilan edildi. Peki yoklama alınacak mı? Faaliyet haftası boyunca okul idaresinin kararı doğrultusunda yoklamalar alınmaya devam edecek. Okul idaresinin insiyatifinde olan bu süreçte genel olarak tüm okullarda uygulanması beklenen yoklamaların alınacak olması.

Devamsızlığı sınırda olanların teşekkür veya takdir belgesi alabilmesi için bu detaya dikkat etmesi öneriliyor. 10 Haziran Pazartesi ile 13 Haziran Perşembe arasında gerçekleşecek faaliyet haftası boyunca Bakanlığın paylaştığı etkinlikler uygulanacak. Belirtilen tarihlerde ders işlenmeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum