MEB e-Okul not girişini ne zaman kapatacak?

MEB e-Okul not girişini ne zaman kapatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul kapanma tarihini açıkladı. Öğrenciler yazılı notlarla birlikte diğer tüm önemli bilgilere erişebiliyor ve kapanma tarihini merak ediyorlar. Peki MEB e-Okul not girişini ne zaman kapatacak?

e-Okul not girişinin kapanacağı tarih yaz tatiline kısa bir süre kala merak konusu oldu. Haziran ayında karne alacak öğrenciler e-Okul sistemi üzerinden yazılı notları ve birçok ayrıntıyı görebiliyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 14 Haziran 2024 Cuma günü sona erecek ve binlerce öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başlayacak.

e-Okul VBS giriş ekranı ile öğrencinin devamsızlık durumu dönem sonu notu ve yazılı notu gibi bilgilere erişim sağlanabiliyor. e-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olacak. Not girişinin tamamlanması e-Okul'un kapanması olarak tanımlanıyordu ancak yeni uygulamada e-Okul karne gününe kadar açık kalacak. Not girişlerinin karne gününden birkaç gün önce kapanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.