Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih süreci ne zaman sona eriyor?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih süreci ne zaman sona eriyor?

MEB o açıklamayı yineledi. 2024 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu sonrası Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih süreci 28 Haziran'da başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı LGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Milli Eğitim Bakanlığı LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Şimdi ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan "2024 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu"na göre Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih süreci 28 Haziran'da başlayıp 17 Temmuz'da tamamlanacağı açıklandı.

LGS yerleştirme tercihlerini yapan öğrenciler ve aileleri sonuçların açıklanacağı tarihi merakla beklerken Bakanlık LGS yerleştirme sonuçlarının 22 Temmuz'da ilan edileceğini duyurdu.

LGS yerleştirme öncesi gelen bilgilere göre merkezi yerleştirme öğrencilerin sınav puan üstünlüğüne göre yapılacakken yerel yerleştirme işlemleri ise ikamet adresi okul başarı puanı ve devamsızlık gün sayısı gibi kriterlere göre gerçekleştirileceği açıklandı.

MEB söz konusu yerleştirmelere esas nakiller iki dönemde yapılacağının da altını çizdi. Öte yandan MEB her dönem için belirli tercih hakları sunulacak.

Öğretmen MEB / ÖZEL HABER