LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024? LGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2024?

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024? LGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2024?

Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarını erken açıklar mı? LGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2024? LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2024? MEB LGS takvimi belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyurular bugünlerde en çok 8. sınıfı bitirmiş ve LGS'ye girmiş, lise eğitimini iyi bir okulda tamamlamak isteyen öğrenciler tarafından takip ediliyor. İyi bir lise eğitimi almak isteyen öğrenciler LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2024 sorusunun yanıtlarnı merak ediyor ve bir umutla sonuçların erken açıklanmasını bekliyorlar.

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024?

Liselere Geçiş Sistemi LGS sonuçları erken açıklanmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan LGS takvimine göre sonuçlar 28 Haziran 2024 Cuma günü açıklanacak. Sınav sonuçlarının açıklanacağı saat verilmiş olmasa da sonuçların öğle saatlerinde açıklanması bekleniyor.

LGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2024?

28 Haziran 2024'te LGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih ve yerleştirme kılavuzu da yayınlanacak. Ancak bu süreçte hemen tercih yapması önerilmeyen öğrencilerin biraz sonuç değerlendirmesi yapıp, alanında uzman kişilerle, örneğin rehber öğretmenleri ile görüşerek tercih yapmaları öneriliyor. Unutmamak gerekiyor ki eğitim, aceleye getirilmesi gereken bir konu değildir.