Karne notunu öğren! 2024 yıl sonu Teşekkür, Takdir belgesi hesaplama kriterleri değişti mi?

Karne notunu öğren! 2024 yıl sonu Teşekkür, Takdir belgesi hesaplama kriterleri değişti mi?

İlkokul, ortaokul ve lise kademeleri için okulun son günü yaklaşıyor. Okulların kapanmasına çok az bir zaman kala ikinci dönem karnelerini teslim alacak öğrenciler merak ediyor. 2024 yılı teşekkür ve takdir belgesi hesaplama tablosu değişti mi? İşte o bilgi

Yıl sonu yaklaşıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona eriyor. Dönem sonunda not ortalaması üzerinden yapılan hesaplama ile teşekkür ve takdir belgesi almak zorlaştı mı? Öğrenciler hesaplama yaparken nelere dikkat etmeli?

Teşekkür ve takdir belgesi kaç puanla alınır? sorusunu merak edenler için uzmanlardan yanıt geldi. Dönem sonu not ortalaması 85 üzeri olan öğrenciler takdir belgesi alacak. Not ortalaması 70 ile 84,99 arasında olanlar ise teşekkür belgesi alacak.

Ortaöğretim öğrenimi boyunca en az 3 kez takdir belgesi almış bir öğrenciye başarı belgesi verilecek.

Teşekkür Belgesi Alma Şansı Kaç Puanla Kaçırılır?

1. dönem ve 2. dönem ortalama hesaplaması üzerinden bu konuyu açıklık getirilebilir. Dönem sonu not ortalaması 70'ten aşağı olan bir öğrenci takdir veya teşekkür belgesi alamaz. Takdir veya teşekkür belgesi alabilmek için öğrencinin devamsızlık süresi de önemlidir. Öğrencinin özürsüz devamsızlık süresinin 5 günü geçmemesi gerekir.

Takdir, Teşekkür Belgesi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Derste ki gayreti ile üstün bir başarı sergileyen, tüm derslerden başarılı olan ve dönem sonu puan ortalaması 70'ten aşağı olmayan bir öğrenci belge alma hakkı kazanıyor. İşte dikkat edilmesi gereken o hesaplama detayları:

  • 70,00 ile 84,99 arasındaki bir öğrenci teşekkür belgesi

  • 85.00 ve üzeri puan alan bir öğrenci takdir belgesi

  • Ortaöğretim süresi boyunca en az 3 öğretim yılında takdir belgesi olan bir öğrenci başarı belgesi

  • Üstün başarı belgesi alma hakkı kazanan öğrencisine okulun iftihar listesinde yer verilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum