Kamuda boş bulunan engelli kontenjanları için tercih ne zaman yapılacak?

Kamuda boş bulunan engelli kontenjanları için tercih ne zaman yapılacak?

2024 EKPSS tercih süreci Haziran ayında başlayacak ve adaylar sınav puanlarıyla kamuda boş engelli kontenjanlarına yerleşebilecekler. Tercih işlemleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak ve tercih kılavuzu http://www.osym.gov.tr adresinde paylaşılacak. EKPSS yerleştirme sonuçlarına ilişkin taban ve tavan puanlar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyine göre farklılık gösterecek ve adaylar bu bilgilere ÖSYM'nin ilgili bağlantılarından ulaşabilecekler.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercihleri için beklenen duyuru ÖSYM'den gelecek ve adaylar sınav puanlarıyla kamuda boş engelli kontenjanlarına yerleşebilecek. 2024 EKPSS tercih sürecinin Haziran ayında başlaması planlanıyor, ve tercih işlemleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak.

ÖSYM, tercih kılavuzunu hazırlayıp http://www.osym.gov.tr adresinde paylaşacak. EKPSS yerleştirme sonuçlarına ilişkin taban ve tavan puanlar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyine göre farklılık gösteriyor ve adaylar bu bilgilere ÖSYM'nin ilgili bağlantıları üzerinden ulaşabilecekler.