Hem devlette hem de özel sektörde iş garantisi olan üniversite bölümü

Hem devlette hem de özel sektörde iş garantisi olan üniversite bölümü

Bu yıl YKS 8 ve 9 tarihlerinde düzenlendi. Öğrencilerin en büyük amacı ise ileride iş bulabilecekleri bir bölümü kazanmaktır. Bizler de sizler için derece yapmayı gerektirecek bir sınav sonucu almadan yerleşebileceğiniz kolay iş bulunan o bölümü araştırdık. İşte detaylar.

O bölüm hiç şüphesiz özel eğitim öğretmenliği bölümüdür. 2024 yılında yapılacak olan atamada söz konusu bölümden mezun olanlar için büyük bir kontenjan ayrılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu branş için ilan ettiği 2499 kişilik kontenjanla mezun olan öğretmen kontenjanı kıyaslandığında başvuruda bulunacak olan tüm özel eğitim öğretmeni adaylarının ataması gerçekleştirilecektir.

Ayrıca söz konusu özel eğitim öğretmenleri göreve başladıkları tarih itibariyle alacakları ek ders ücretlerini % 25 artırımlı olarak ödenecektir. Özel eğitim öğretmeni olmak isteyen bireyler üniversitede AYT sözel bölümden en az 394 puan yapmalıdırlar. Tüm bunların dışında özel eğitim öğretmenleri özel sektörün de aranan elemanıdır. Özellikle rehabilitasyon merkezleri her gün özel eğitim öğretmeni iş ilanı yayınlamaktadır.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.