EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? 2024 Tercihleri Nasıl Yapılır?

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? 2024 Tercihleri Nasıl Yapılır?

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 2024 yılında nasıl tercih yapılır? Tercih kılavuzu ne zaman ve nereden yayınlanacak? Adayların yerleştirme işlemleri neye göre yapılacak?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na giren adayların bugünlerde yanıtını en çok araştırdıkları konular arasında EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak 2024 sorusunun yanıtları var. Sonuçlar açıklandı. Branş bazında sıralamalar yayımlandı. Ancak EKPSS tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı!

EKPSS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak 2024?

EKPSS tercih kılavuzu yayımlandığında, adaylar tercihlerini yapmaya başlayabilecekler. Ancak bu konu ile ilgili ÖSYM'den resmi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle EKPSS tercihlerinin ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Konu ile ilgili değerlendirme, 2023 yılı baz alınarak yapıldığında ise tercihlerin, sonuçlar açıklandıktan sonraki 1 - 2 ay ierisinde yapıldığı görülüyor. Buna göre EKPSS tercihlerinin en geç Temmuz ayı içerisinde başlayacağı söylenebilir.

EKPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak?

EKPSS tercihleri, sınavda alınan puanlar ve yapılan kura çekilişine göre yapılacak. Konu ile ilgili olarak hazırlanacak olan tercih kılavuzu http://www.osym.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacak. Boş kadrolar, kontenjanlar, tercihlerin ne zaman yapılacağı ve sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgiler bu kılavuzda yayımlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.