Yüz Yüze Eğitimde Kırık Notlar...

Yüz Yüze Eğitimde Kırık Notlar...

Yüz yüze eğitimde kırık notlar öğrencilerde telafi edilemeyecek hasarlar bırakabilir. Veliler dikkat!

 2021-2022 eğitim öğretim yılı yüz yüze olarak başladı ve içinde bulunduğumuz hafta tamamlandığında 3 haftalık süreç bitmiş olacak. Uzmanlardan yüz yüze eğitimde notlarla ilgili velilere önemli uyarılar geldi.

 Ceyda Karaaslan'ın haberine göre, yaklaşık olarak 1,5 yıl yüz yüze eğitime kapalı kalan okullar yeniden açılmışken öğrencilerin bazı sorunlar yaşadığı ve bu sorunların başında okulların uzun süre kapalı kalması sebebiyle öğrencilerin okullara uyum sağlama zorluğu geldi. Öğrencilerin ödevlerini yapmada isteksiz olduğu ve bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlarda uzun zaman geçirdikleri gelen şikayetler arasında. Bu durum geçtiğimiz 1,5 yıl düşünüldüğünde normal karşılansa da velilerin işi büyük. 

 Uzmanlar, rutinlerin geçtiğimiz eğitim öğretim yıllarında değiştiğini ve yüz yüze eğitime uyum sağlanması için zamana ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, öğrencilere sınavlarda başarısız olmaları durumunda velilerin aşırı tepki vermemeleri ve bu sorunu zaman içerisinde çocuklarıyla sürekli iletişim kurarak ve okula tekrar uyum sağlamalarına yardımcı olarak çözülebileceğini belirtiyor.

 Çocuklarına küçük hedefler koyarak bu sürecin üstesinden gelinebileceğini vurgulayan uzmanlar, teknoloji kullanımı konusunda da öğrencilerin kademeli olarak uzaklaştırılması ve velilerin yasakçı bir anlayışla süreci devam ettirmemesi gerektiğini düşünüyor.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER