Temaslı Öğrencilerin Karantina Süresi Düşürüldü

Temaslı Öğrencilerin Karantina Süresi Düşürüldü

İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin yakın temaslı karantina süresi kısaltıldı. Detaylar haberimizde...

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yakın temaslı oldukları durumlarda karantina süresi düşürüldü. Güncelleme Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı. Detaylar Ogretmenmeb.com'da...

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 Rehberi tekrar güncellendi. Güncelleme ile birlikte ilköğretim ve ortaöğretimde öğrencilerin karantina süresi kısaltılmış oldu.

Yakın temaslı kabul edilen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinde semptom takibi yapılacak.

Semptom göstermemiş olanlara 5. günün sonunda yapılacak PCR testi sonucu negatif olması durumunda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak suretiyle karantinaları kaldırılacak.

Öğrenci PCR testi yaptırmazsa 10. günün sonunda karantina uygulaması sonlandırılacak.

Bu sayede öğrenciler okuldan daha kısa süre ayrı kalmış olacak.

İlgili duyuru okul/kurum müdürlüklerine mesaj yoluyla gönderildi.

Bilindiği üzere şu an okullarda şube bazlı karantina uygulaması yapılmaktadır. 2 öğrenci pozitif çıkması durumunda o sınıf karantinaya alınmaktadır. Okul öncesinde ise 1 öğrenci pozitif çıktığında tüm sınıf karantinaya alınmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların kesinlikle kapatılmayacağını, şube bazlı karantina uygulamasının devam edeceğini açıklamıştı. Şu ana kadar 5900 sınıf karantinaya girip geri açılmıştı.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

Etiketler :