Tarih Öğretmeni, Bu Soruda Matematik Öğretmenini Joker Olarak Kullandı

Tarih Öğretmeni, Bu Soruda Matematik Öğretmenini Joker Olarak Kullandı

Bu Soruda Tarih Öğretmeni Matematik Öğretmenini Joker Olarak Aradı. Eğitimde Geldiğimiz Son Nokta...

Yeniçağ Gazetesi'nde yer alan habere göre; ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasında bir tarih öğretmeninin basit bir soruyu bilemeyerek matematik öğretmeni arkadaşına sorması, eğitim sistemindeki aksaklıkları ve liyakat konusunu tekrar gündeme getirdi.

Geçtiğimiz yıl ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışmasında yaşananlar tekrar gündeme geldi.

Yarışmada kendisine Kendisine ‘’yarısı dolu olan bir bardağın ne kadarı boştur?’’ diye çok basit bir sorulan Tarih öğretmeni, joker hakkını kullanarak Matematik öğretmeni arkadaşına soruyu yöneltti.

Yarışmacının arkadaşı matematik öğretmeni, doğru şık olan “altıda üçü” cevabıyla arkadaşına 2.000 TL para ödülü kazandırdı.

Soru için sunulan şıklar şunlardı;

Üçte üçü

Dörtte üçü

Beşte üçü

Altıda üçü (yarısı)

Bir öğretmenin böyle bir soruyu bilememesi eğitim sisteminin aksaklıklarını tartışmaya açarken atamalardaki liyakat konusu da gündeme geldi.

Doğma büyüme İstanbullu ve aslen Çanakkaleli olan 30 yaşındaki Elif Çetin, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu. Yıldız Teknik Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi alan Elif Hanım, altı senedir tarih öğretmeni olarak çalışma hayatına devam ediyor.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi