Siber Zeka Bilgi Yarışması Yeniden Düzenleniyor. İşte Başvuru Ekranı...

Siber Zeka Bilgi Yarışması Yeniden Düzenleniyor. İşte Başvuru Ekranı...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile ''Siber Zeka Bilgi Yarışması'' yeniden düzenleniyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yarışmaya katılabilecek. Başvuru ekranı haberimizde...

CB Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ''Siber Zeka Bilgi Yarışması''nın yeniden düzenleneceği duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve MEB iş birliği ile ''Siber Zeka Bilgi Yarışması'' yeniden düzenlecek.

CB Dijital Dönüşüm Ofisi yarışmanın yoğun talep üzerine yeniden düzenleneceğini duyurdu. Yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek. Siber güvenlik bilgilerine ölçmek isteyen tüm öğrenciler yarışmaya başvurabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler basvurusiberzeka.cbddo.gov.tr adresi üzerinden ''Siber Zeka Bilgi Yarışması''na başvurabilecekler.

Öğrenci bazlı takvim ise şu şekilde:

İLKOKUL: 8-14 KASIM 2021

ORTAOKUL: 15-21 KASIM 2021

LİSE: 22-28 KASIM 2021

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Siber Güvenlikte Milli Ruh” sloganıyla çıktığımız yolda, gelecekte ulusal siber güvenliğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu alanda yeterlilik kazanmasına önem veriyoruz.

Toplumda siber güvenlik bilincine sahip bireylerin sayısını artırmak için eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenlenen yarışmaların bu konuda önemli bir etkiye sahip olduğunun da farkındayız. Bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olarak Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında 2020 yılında ilk kez düzenlediğimiz ve 1,5 milyon öğrencinin katılım gösterdiği #SiberZekaBilgiYarışması’nı artık her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceğiz.

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimiz, başvuru formunu doldurarak kendi grupları için belirlenen tarihlerde; siber güvenlik konularını kapsayan Siber Zekâ Testi’ne katılabilirler. En çok doğru cevabı, en kısa sürede veren öğrencilerimiz Ofisimiz tarafından hazırlanan sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Sonuçları, Ofisimizin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

OGRETMENMEB.COM

Etiketler :