Okullar Hala Temizlik ve Güvenlik Personeli Bekliyor

Okullar Hala Temizlik ve Güvenlik Personeli Bekliyor

Yüz yüze eğitimin en önemli unsuru öğrenciler ve öğretmenler olarak görünse de, temizlik ve güvenlik personeli de bir o kadar önemli. Fakat okullardaki ara personel ihtiyacı devam ediyor.

6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime tam kapasite geçildi. Tam zamanlı olarak başlayan yüz yüze eğitimde sınıflarda herhangi bir seyreltme yapılmadı. Özellikle 1. sınıflardaki öğrencilerin fazlalığı da dikkat çekiyor.

Öte yandan Ogretmenmeb.com olarak edindiğimiz bilgilere göre okullardaki temizlik ve güvenlik personeli ihtiyacı da devam ediyor.

Personel eksiği bulunan okullarda dışarından temiz edilen personelin maaş ödemesi ise okul bütçesini zorluyor.

PİKTES kapsamında verilen personel sayısı ise son derece kısıtlı.

Okul yöneticilerinin bu konudaki talepleri ise net: Ya yeteri kadar personel verilmeli ya da okul bütçelerine personel giderleri için ciddi miktarda ödeme yapılmalı.

Okullardan ilçe/il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıların çoğunda personel talebi olduğu bilgisi sitemize ulaştı. Fakat bu talepler genel olarak olumsuz geri dönüşler yapılıyor.

Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için okulların temizlik ve hijyen açısında en üst seviyede olması gerekmektedir. Ayrıca öğrencilerin giriş-çıkışlarının güvenle sağlanması, okul binalarına başta veliler olmak üzere diğer kişilerin girmemesi büyük önem arz etmektedir.

Bu sebeple okulların temizlik ve güvenlik personeli ihtiyacı ne kısa sürede giderilmelidir.

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.