Okulda Pozitif Vaka Çıkarsa Neler Yapılacak? Uygulama Rehberi 27 Ekim Tarihli Yazıyla Güncellendi

Okulda Pozitif Vaka Çıkarsa Neler Yapılacak? Uygulama Rehberi 27 Ekim Tarihli Yazıyla Güncellendi

Okullarda Koronavirüs Pozitif Vaka Çıkarsa Ne Yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Gönderilen Yazıda Uygulama Rehberinin Güncellendiği Açıklandı.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 27.10.2021 tarihli ve ''Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar'' konulu yazısıyla uygulama rehberinin güncellendiği açıklandı.

Ogretmenmeb.com olarak MEB'in ilgili yazısını ve uygulama rehberini sizlerle paylaşıyoruz:

Bakanlığımız resmî ve özel okul/kurumlarının yüz yüze eğitim-öğretim ortamlarında, öğrenci ve eğitim personelinin Covid-19 salgınının etkilerinden korunmasına yönelik Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzleme ve Filyasyon" rehberinde düzenleme getirilen hususlar 26 Ekim 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Ayrıca, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirleri içeren, Ek'te yer alan “Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken  Uygulamalar” rehberi güncellenen şartlara göre yeniden düzenlenmiştir.

Bu itibarla; Ek’te yer alan rehber hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi, tedbirlerin alınması, uygulama, izleme ve gözetim süreçlerinin hassasiyetle yürütülmesi hususunda;

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Sadri ŞENSOY

       Bakan a.

Bakan Yardımcısı

Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi PDF Olarak İndirmek İçin TIKLAYINIZ

OGRETMENMEB.COM