Mersin'den Sonra Bursa'da da Okul Saatleri Düzenlemesi İptal!

Mersin'den Sonra Bursa'da da Okul Saatleri Düzenlemesi İptal!

Mersin'in ardından Bursa'da da okul saatlerine yönelik yapılan düzenleme iptal edildi.

 Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Covid-19 Tedbirleri konulu 8 Eylül 2021 tarihli yazısına ve Bursa Valiliği'nin oluruna göre MEB'e bağlı tüm resmi ve özel okullarda ders süresinin 35 dakikaya indirilmesinin önünü açan bir yazı yayımlanmıştı. Yazıya göre öğle arası mümkün olduğunca uzun tutulacak ve ders süresi 35 dakikaya kadar indirilebilecekti.

 Geçtiğimiz gün Mersin'de ders sürelerinin 30 dakikaya indirilmesiyle ilgili karar iptal edilmişken şimide de Bursa'da aynı kararın alındığı bilgisine ulaşıldı. Bursa ilinde resmi ve özel okullarda 13 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren dersler yine 40 dakika olmaya devam edecek.

 Bursa, Mersin, Kırıkkale, Diyarbakır ve İstanbul illerinde alınan ders süreleri ve öğle tatilleriyle ilgili kararlarda iptal sayısı böylece iki ile çıkmış oldu. Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın il milli eğitim müdürleriyle toplantı yaptığı ve ders süreleriyle ilgili olarak yeni kararlar almamaları gerektiği talimatını verdiği iddiası da güç kazanmaya başladı.

 Bursa'da okulların ders saatleriyle ilgili alınan karar sonrası iddiaya göre Bursa Servisçiler Odası önemli duyuru başlığı ile üyelerine ''İkili öğretim yapan devlet okullarında bugün yapılan saat değişimi kararı odamızın yaptığı girişimler sonucu iptal edilmiştir. Ders başlama ve bitiş saatleri önceki şekliyle devam edecektir. Başta Bursa Valiliğimize ve il milli eğitim müdürümüze teşekkür ederiz. Siz esnafımıza hayırlı olsun.'' mesajını gönderdi.

 Alınan kararın iptal edilmesi eğitim camiası tarafından olumlu karşılanmazken servisçiler odasının üyelerine gönderdiği bilgilendirme mesajına tepkiler gelmeye devam ediyor. Servis şoförlerinin kazancının eğitim-öğretim faaliyetleri ve öğrencilerin sağlığından daha önemli olmadığını vurgulayan veliler, odayı ağır eleştiri yağmuruna tutuyor.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :