Mersin'de Ders Sürelerini 30 Dakika Yapan Karar İptal Edildi

Mersin'de Ders Sürelerini 30 Dakika Yapan Karar İptal Edildi

Mersin'de ders sürelerinin kısaltılması yönünde alınan kararın iptal edildiği açıklandı.

 Mersin Valiliği'nin oluru ile  derslerin ana sınıfı, ana okulu, uygulama ana sınıflarında 40 dakika, diğer kademelerde 30 dakika olması kararı alınmıştı. Bu karara göre normal eğitim yapan okullarda öğle arası 40 dakika, ikili eğitim yapan okullarda ise 60 dakika olacaktı. Ders süreleri ve öğle tatillerinde yapılan düzenleme öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından olumlu karşılanmışken, alınan karar jet hızıyla iptal edildi.

 Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Ders Saatleri ve Öğle Arası Düzenlemesi İptal Onayı konulu yazıda Covid-19 salgını nedeniyle okullarda alınması gereken önlemler çerçevesinde ders sürelerinde, öğle tatillerinde alınan yeni kararın iptal edildiği duyuruldu. Mersin'de yer alan resmi ve özel eğitim kurumlarında eski saatler ve planlamalarla eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecek.

 İptal kararının ardından şaşkınlık yaşayan eğitim camiası, bugün görsel ve yazılı medyada yer alan okul saatleriyle ilgili valiliklerce alınan kararın bakanlıkça kabul görmediği haberlerinin doğruluk derecesini artırır yönde görüşte olduğu düşünülüyor. İddiaya göre Diyarbakır, Mersin, Kırıkkale ve Hatay illerinde ders süreleriyle ilgili alınan kararlar bakanlığı rahatsız etti. MEB'in il milli eğitim müdürleriyle toplantı gerçekleştirdiği ve okul saatleriyle ilgili herhangi bir karar almamaları talimatı aldıkları iddia ediliyor. Mersin'in ardından diğer illerde de iptal kararı çıkarsa bu iddia kuvvetlenmiş olacak.

 MERSİN'DE OKUL SAATLERİYLE İLGİLİ DÜZENLEMENİN İPTAL KARARINA İLİŞKİN RESMİ YAZI


OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum