MEB Müfettişleri ve Şube Müdürü Maaşlarına Artış Talebi

MEB Müfettişleri ve Şube Müdürü Maaşlarına Artış Talebi

Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan müfettişlerin, ilçe müdürlerinin ve şube müdürlerinin bir takım mali özlük haklarında sıkıntı olduğunu TBMM gündemine taşıdı.

 Millî Eğitim Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, müfettişlerin, ilçe müdürlerinin ve şube müdürlerinin bir takım mali özlük haklarında sıkıntı olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

Değerli milletvekilleri, bütün bu güzel gelişmelerin yanı sıra tabii ki hâlâ çözülmeyi bekleyen sorunlarımız da var. 

Eğitim müfettişlerinin maaşları düşük!

 Bunlardan bir tanesi, millî eğitim sistemimizde önemli fonksiyonlar üstlenen eğitim müfettişlerinin düşük kalan mali haklarıdır. Bu hakların iyileştirilmesinin zaruri olduğu düşüncesindeyiz. Bunun için gerekli kanun teklifimizi Milliyetçi Hareket Partisi olarak hazırlayıp Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığımıza sunduk. En kısa zamanda çözüme kavuşturulacağı inancındayız.

Şube müdürlerinin mali birtakım sıkıntıları var!

 Aynı şekilde, ilçe millî eğitim müdürleri ile şube müdürlerinin de mali özlük hakları konusunda birtakım sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Bu konuda gerekli çalışmalar ve adımlar atılması için çaba göstereceğimizi de belirtmek istiyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum