MEB'den Yeni Karar: İlkokul 4. Sınıflara İYEP Açılacak

MEB'den Yeni Karar: İlkokul 4. Sınıflara İYEP Açılacak

MEB'in yaptığı değişikliğe göre 2021-2022 eğitim öğretim yılıyla sınırlı olmak üzere 4. sınıflara da iyep açılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişikliğe gitti. Yeni değişiklikle birlikte ilkokullarda 4. sınıflara 2021-2022 eğitim öğretim yılında İYEP açılacak. İlkokullarda Yetiştirme Programı(İYEP) ile ilgili olarak MEB resmi yazı ve kılavuz gönderdi.

 Yapılan değişiklikle ilkokul 4. sınıflara İYEP açılmasının önünü açan madde şöyle:

 

Eski hali;

7) İlkokul 4 üncü veya 3 üncü sınıfta bulunmakla birlikte Türkçe ve Matematik derslerinden Bakanlıkça belirlenen asgari kazanımları edinememiş olduğu tespit edilen öğrencilerden; 4 üncü sınıfta bulunanlar için bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren 2018--2019 ders yılı süresince, 3 üncü sınıfta bulunanlar için ise bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren, bu dersler için her öğretim yılında toplam 160 saati geçmemek ve 10 öğrenciye kadar bir öğretmenin görevlendirilmesi kaydıyla yapılacak eğitimler kapsamında,


 
Yeni hali;

7) İlkokul 4 üncü veya 3 üncü sınıfta bulunmakla birlikte Türkçe ve Matematik derslerinden Bakanlıkça belirlenen asgari kazanımları edinememiş olduğu tespit edilen öğrencilerden; 4 üncü sınıfta bulunanlar için bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren 2021--2022 ders yılı süresince, 3 üncü sınıfta bulunanlar için ise bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren, bu dersler için her öğretim yılında toplam 160 saati geçmemek ve 10 öğrenciye kadar bir öğretmenin görevlendirilmesi kaydıyla yapılacak eğitimler kapsamında,(...)

MEB 2021-2022 4. Sınıf İYEP Kılavuzu ve Takvimi İçin Tıklayınız.pdf

 Yapılan değişiklikle İYEP'in ilkokul 2. sınıflara açılması beklenirken 4. sınıflar için açılması yönünde düzenleme yapılması şaşkınlığa sebep olurken, 4. sınıflar için İYEP kursları 10 Ocak 2022 tarihinde başlayacak.

 2021-2022 ilkokul 4. sınıflar için İlkokullarda Yetiştirme Programı(İYEP) Türkçe ve Matematik modül saatleri ve kazanımları  Ogretmenmeb.com'da bulabileceksiniz.

 OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :