MEB'den Liselerarası Çevrim İçi Bilgi Yarışması

MEB'den Liselerarası Çevrim İçi Bilgi Yarışması

MEB, liselerarası çevrim içi bilgi yarışması düzenleyecek. Başvurular 18 Aralık'ta sona eriyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı, liseler arası çevrim içi bilgi yarışması düzenleme kararı aldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında koordineli yapılacak yarışmanın konusu ''Trafik Güvenliği'' olacak.

 Başvurular 18 Aralık 2021 tarihine kadar ogm.eba.gov.tr üzerinden yapılacak. Ayrıntılı bilgiye ogm.eba.gov.tr ve trafik.gov.tr adreslerinden ulaşılabilecek. Yarışmada 1. olan öğrenciye fotoğraf makinesi, 2. olan öğrenciye bisiklet ve 3. olan öğrenciye akıllı saat hediye edilecek. 

 Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

 

Millî Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Trafik Güvenliği temalı çevrim içi bilgi yarışması 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular ogm.eba.gov.tr adresi üzerinden yapılacak ve yarışmanın başlamasına 15 dakika kalıncaya kadar devam edecek.

Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, 18 Aralık 2021 tarihinde saat 14.00'te ogm.eba.gov.tr adresinden yayımlanacak olan soruları telefon, tablet ya da bilgisayarlarından giriş yaparak cevaplayabilecek.

Yarışma sonucunda ilk üçe giren öğrencilerden birinciye fotoğraf makinesi, ikinciye bisiklet, üçüncüye ise akıllı saat hediye edilecek.

 

Etiketler :