MEB, 2021-2022 İYEP Takvimini Açıkladı

MEB, 2021-2022 İYEP Takvimini Açıkladı

MEB, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) 2021-2022 Materyal Dağıtım Takvimini Resmi Yazıyla Duyurdu.

İlkokul 3. sınıfta olup da okuma, yazma, dört işlem gibi temel becerileri istenen seviyede olmayan öğrenciler için uygulanan İYEP, bu yıl belirlenen takvim kapsamında başlayacak.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 30.09.2021 tarihli ve ''İYEP Materyalleri Dağıtımı'' konulu resmi yazısıyla İYEP sürecini duyurdu.

İşte MEB'in resmi yazısı ve İYEP Materyal Dağıtım Takvimi:

Genel Müdürlüğümüzce ilkokulların 3 üncü sınıflarına devam eden, çeşitli nedenlerle okuma, yazma, okuduğunu anlama becerileri ve doğal sayılar, doğal sayılarla dört işlem öğrenme alanlarındaki kazanımlara yeterli düzeyde ulaşamayan öğrenciler için İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) hazırlanmış ve ilgi (a), (b) Onay ile uygulanmaya devam etmektedir.

Bu kapsamda 2021-2022 eğitim öğretim yılı İlkokullarda Yetiştirme Programı’nda kullanılmak üzere hazırlanan materyallerin illere dağıtımı 01.10.2021 tarihi itibari ile başlayacaktır. İlgili materyallerin illere dağıtımı Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından yapılacak, materyallerin araçtan indirme ve depolama işlemleri İl Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecektir. Materyallerin dağıtımında Ekte gönderilen İYEP Materyal Dağıtım Takvimine dikkat edilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Yaşar KOÇAK

Bakan a. 

Genel Müdür V.

Ek:

İYEP Materyal Dağıtım Takvimi

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :