İstanbul'da Yüz Yüze Eğitime 1 Gün Süreyle Ara Verildi

İstanbul'da Yüz Yüze Eğitime 1 Gün Süreyle Ara Verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

İstanbul'da kuvvetli lodos gün boyu etkisini sürdürürken, okullardaki eğitimi de olumuz etkilemişti. Birçok öğrenci teneffüslere dahi çıkamamıştı. Okul çıkışında da yine  akşam saatlerinde sorunlar yaşanmıştı.

Bu ortamda öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ilgilendiren açıklama İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Ali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

İşte İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın o açıklaması:

Sevgili hemşehrilerim;

İstanbul’da hayatı olumsuz etkilemeye devam eden #Lodos nedeniyle;

Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

''İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malül ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.''

30 Kasım Salı günü uzaktan eğitim yapılıp yapılmayacağı ise henüz belli değil. Ogretmenmeb.com olarak bilgi aldığımız anda sizlerle paylaşacağız...

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

Etiketler :