Eğitimde Bu Hafta Neler Oldu?(1-5 Kasım 2021)

Eğitimde Bu Hafta Neler Oldu?(1-5 Kasım 2021)

Yüz yüze eğitimde 9. hafta tamamlandı. İşte haftanın öne çıkan eğitim haberleri...

MEB'in 750 engelli öğretmen ataması için başvuru ekranı açıldı, adaylar tercihlerini vermeye başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların kapatılacağı yönündeki haberlere açıklık getirerek okulların kapanmasının sözkonusu olmadığını ifade etti.

MEB, internet sitesinden pdf formatında 2-12. sınıflara yönelik ek kaynak paketi yayımladı. Ek kaynakların okullara basılı olarak da gönderileceği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 41 personel FETÖ sebebiyle memuriyetten ihraç edildi. İhraç edilenlerin unvanları kamuoyu ile paylaşılmadı.

Atama bekleyen öğretmenler tarafından MEB'in 2022 bütçesinden 50 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması yapılması talep edildi.

Bakanlık, ek sorumluluk sınavlarıyla ilgili olarak resmi yazıyı 81 il valiliğine gönderdi. 

Memur Sendikaları Konfederasyonu son 70 günde yaklaşık 36 bin 500 üye kazandıklarını duyurdu.

Anadolu Üniversitesi, 4 yeni sınav görevini öğretmenlerin tercihine açtı.

Okullara 10 bin yeni personel alınacağı açıklandı.

Ekim ayı enflasyon verileri açıklandı, öğretmenler için enflasyon farkı %5'lik zammın üzerine ilk 4 ayda %3,68 oldu.

MEB Bakanı Özer, yeni ataması yapılan öğretmenlerin 3 ay eğitim aldıktan sonra görevlerine başlayacaklarını duyurdu.

ÖSYM, yeni sınav görevini öğretmenlerin tercihine açtı. Görev almak isteyen öğretmenler GİS üzerinden başvurularını yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ders sürelerinin 40 dakikadan 30 dakikaya indirme yetkisinin valilikler ve milli eğitim müdürlüklerinde olduğunu açıkladı.

MEB, 1. ara tatilden sonra 6 ve 10. sınıflara da Destekleme ve Yetiştirme Kursları(DYK) açmaya karar verdi.

MEB'de yönetici atama yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Sözlü ve yazılı sınav şartı kaldırıldı, asaleten 4 yıl okul/kurum müdürlüğü veya 2 yıl şube müdürlüğü yapmış olma şartı getirildi.

15-19 Kasım 2021 tarihlerindeki 1. ara tatilde öğretmenlerin mesleki çalışmalarının çevrimiçi olacağı ve tüm öğretmenlerin idari izinli sayılacağı belirtildi.

Çalışma bakanı Vedat Bilgin, öğretmenleri de yakından ilgilendiren 3600 ek göstergeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MEB'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla bir çok il milli eğitim müdürü görevinden alınarak yeni atamalar yapıldı. Atamalar, resmi gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı ve MEB işbirliği ile Siber Zeka Yarışması düzenleniyor.

Eğitimde öne haftanın öne çıkan haberlerinin tüm detaylarını sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz. Her pazar olduğu gibi bu pazar da eğitimde haftanın özetini siz okuyucularımızla paylaştık. 

OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER
 

Etiketler :