Ders ve teneffüs süreleri salgın koşullarına göre düzenlenmeli

Ders ve teneffüs süreleri salgın koşullarına göre düzenlenmeli

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derse alınmayacağı iddialarına cevap verdi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derse alınmayacağı iddialarına cevap verdi. Geylan," MEB'in yapması gereken öğretmeni pcr ile takip etmek değil Ders ve teneffüs sürelerini salgın koşullarına göre düzenlemek olmalı" ifadelerini kullandı.

Ders ve teneffüs sürelerini salgın koşullarına göre düzenlenmeli

İki doz aşı yaptıran öğretmen oranının yüzde 86 olduğunu bir kez daha hatırlatan Geylan, 150 bin öğretmenin pcr testi zorunluluğuyla karşı karşıya bırakıldığını ifade etti. PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derslere alınmayacağı iddialarını eleştiren Geylan, bu dayatmanın doğuracağı sonuçların hesaplanması gerektiği konusunda bakanlığı uyardı. Ayrıca Geylan," MEB'in yapması gereken öğretmeni pcr ile takip etmek değil Ders ve teneffüs sürelerini salgın koşullarına göre düzenlemek olmalı" ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Galip Geylan'ın yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde ;


1- Sn Mahmut Özer önceki gün “İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranı %86” açıklamasını yaptı.Yani yaklaşık 150 bin öğretmen pcr testi zorunluluğuyla karşı karşıya. Şimdi bu öğretmenlerimizden test yaptırmayanların derse girmesine izin verilmeyecekmiş!

2- Bu garipliğin doğuracağı sonuçlar hesap edilemiyor mu? Okul idaresi ile öğretmenlerimizi, öğretmenlerimiz ve idarecilerimizi velilerimizle karşı karşıya getirecek bu uygulamanın neresinden fayda umuluyor? Binlerce sınıfta derslerin boş geçmesinin hesabını kim verecek? 

3-Bu durumun, pandemide oluşan öğrenme kayıplarının telafisi sürecine zarar vereceği görülemiyor mu?Öğretmenlerimizin maddi kayıplarının yargı konusu edileceği ve tazmin edileceği de hesaplanmıyor mu?@tcmeb in yapması gereken; yaklaşık ikiyıldır tüm güçleriyle öğrencilerimizin eğitimi için seferber olan öğretmenlerimizi huzursuz etmek yerine eksikleri giderecek tedbirleri almaktır.
Covid’e karşı alınması gereken etkili tedbir;milyonlarca öğrenci ve velinin covid durumunun takip edilmediği bir ortamda sadece.öğretmeni pcr ile takip etmek değil;

4-Tüm okullarımızda maske,dezenfektan ve temizlik malzemelerini fazlasıyla tedarik etmek,-Güvenlik ve yardımcı hizmetli personel eksiği olmayan tek bir okul dahi bırakmamak-Kalabalık sınıf mevcutlarını seyreltmek için derslik üretmek,

5]…-Ders ve teneffüs sürelerini salgın koşullarına göre düzenlemektir.

Etiketler :