Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere ödemeler ne zaman yapılacak

Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere ödemeler ne zaman yapılacak

2024 yılında İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 21 Nisan pazar günü düzenlendi. Bu yıl daha erken tarihlerde düzenlenen bursluluk sınavını kazanan öğrencilerin bursları hesaplarına ne zaman yatacak? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

21 Nisan pazar günü uygulanan İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için sınav sonuçlarını açıklanacağı haftaya girmiş bulunmaktayız. 21 Nisan pazar günü düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları 17 Mayıs tarihinde açıklanacak.

17 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sınav sonuç sayfasına öğrenciler Giriş yaparak sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. Sınavı kazanan öğrenciler için bu tarihten itibaren burs işlemleri başlamış olacak. Öğrencilerin adına bulundukları ilçelere ve illere PTT aracılığı ile burs ücretlerini çekebilecekleri bir banka kartı gönderilecek.

Öğrenciler burs ücretlerini 2024-2025 eğitim öğretim yılının başladığı Eylül ayından itibaren alabilecekler. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından burs bağlanan öğrenciler 1500 TL burs almaktadırlar. Burçlar öğrencilere aylık olarak yatmaktadır.

Sınavı kazanan öğrenciler her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zam gelecek olan burslarını aylık olarak alabileceklerdir.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.