Bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı

Bursluluk sınavı sonuçları sorgulama ekranı

Bu yıl 21 Nisan Pazar günü ülke genelinde sınav merkezi olarak belirlenen okullarda düzenlenen İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için sınav sonuçlarının açıklanacağı haftanın içinde bulunmaktayız. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarına nasıl ulaşılır?

2023/ 2024 Eğitim Öğretim Yılında bursluluk sınavı 21 Nisan pazar günü uygulandı. Tüm yurtta sınav merkezi olarak belirlenmiş olan okullarda uygulanan İlköğretim ve ortaöğretim kurumları sınavında başarılı olan öğrenciler ayda 1500 TL burs almaya hak kazanacaklar.

Öğrencilere lise son sınıfı bitirene kadar geri ödemesi olmadan 1.500 TL burs bağlanacak. Ayrıca yılda iki kere memur zammı oranına göre söz konusu burslara zam yapılacak. İOKBS sonuçları bu yıl 17 Mayıs tarihinde ilan edilecek.

Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Sınav sonuçları öğrencilerin kişisel bilgileri sınav açıklama sistemine girilerek öğrenilecektir. Sınavda başarılı olan öğrencilere 2024/ 2025 Eğitim Öğretim Yılının Başından itibaren burs bağlanacaktır.

Öğretmen Meb/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenmeb.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.