Bakan Tekin YLSY açıklaması: 563 aday 4 gün boyunca programa alınacak!

Bakan Tekin YLSY açıklaması: 563 aday 4 gün boyunca programa alınacak!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen YLSY bursiyerlerine yönelik vizyon ve farkındalık eğitimi programına katıldı. O program sırasında oldukça samimi açıklamalarda bulundu

Bakan Tekin program boyunca kendi öğrencilik hayatına dair bazı kesitlerden bahsetti. Salondaki bursiyerlere dönerek onlara imrendiğini ifade eden tanımlamalarla “Yerinizde olmayı her şeyden çok isterdim. Gerçekten çok şanslısınız” ifadesini kullandı.

Kendi öğrencilik zamanında mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek istemiş ve başvurmuş fakat bazı yasal süreçlerden dolayı yurt dışına çıkamamıştı.

YLSY Bursiyerleri Kim?

Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek adayları seçme ve yerleştirme bursiyerlerine yönelik düzenlenen program kapsamında hak kazanan öğrenciler oryantasyon sürecinden geçecek. Bu anlamda talep oldukça fazlaydı.

9 bini aşkın kişi başvurdu. 2 bin 550 aday sözlü mülakata çağrıldı ve içlerinden 563 aday resmi bursiyerlik hakkı elde etti. 4 gün boyunca sürecek programa katılacak öğrenciler donanımlı şekilde yurt dışına çıkacak.

Öğretmen Meb / ÖZEL HABER