10 Haziran Okullar Tatil Mi Yoklama Alınacak Mı 2024?

10 Haziran Okullar Tatil Mi Yoklama Alınacak Mı 2024?

Okulun son haftası etkinlikler haftası mı olacak? 10 Haziran okullar tatil mi? Yoklama alınacak mı? 2024 yılında okulların son haftası ile ilgili neden böyle bir karışıklık oldu? Milli Eğitim Bakanlığı kararını verdi!

2023 - 2024 eğitim öğretim yılının son haftası başlıyor! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamalara göre, okulun son haftası etkinlikler haftası olarak belirlenmiş durumda. Ancak konu ile ilgili bir yeni gelişme olduğunu düşündüren arama, bugünlerde internet ortamında çok sık yapılıyor: "10 Haziran okullar tatil mi 2024?"

10 Haziran Okullar Tatil Mi 2024?

2023 - 2024 eğitim öğretim yılında çok sayıda tatil yapan öğrenciler 10 Haziran ve sonrasının da tatil olup olmadığını araştırıyorlar. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların son haftası tatil değil, etkinlikler haftası olarak ilan edildi.

Bu haftanın etkinlikler haftası olarak ilan edilmesinin nedeni, öğrencilere okulu sevdirmek olarak açıklandı. Bununla birlikte öğrencilerin sosyalleşmeleri de hedeflenen amaçlar arasında yer alan bir diğer deyay.

Bundan dolayı velilerin çocuklarını, "Okulun son haftası ders olmaz. Yazılılar da bitti. Nasıl olsa yoklama alınmaz..." gibi düşüncelerle okula göndermemeleri yanlış bir tutum olacaktır.

10 Haziran Yoklama Alınacak Mı?

Okulların son haftasında yoklama alınıp alınmayacağına okul idaresi karar verecek. Önceki yıllarda olduğu gibi okullarda son hafta da yoklama alınması muhtemel.

Karnelerin basılması dolayısı ile yoklama alınmayacağı düşünülebilir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara bildirilen etkinlikler haftası dolayısı ile düzenlenen programlardan dolayı yoklama alınması da muhtemeldir.

Bu nedenle öğrencilerin okula, derslerinin devam ettiği düşüncesi ile son hafta da gitmeleri önerilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Öğretmen MEB İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.