Haziran Ayı İOKBS Bursu Yattı Mı Sorgulama Ekranı

Haziran Ayı İOKBS Bursu Yattı Mı Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödennen Haziran ayı İOKBS bursu yattı mı? Bursluluk parası yattı mı sorgulama ekranı ile ilgili detaylar haberimizde:

5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. sınıf öğrencileri arasından başarılı olanlar her ay İOKBS bursu alıyor. Haziran ayı İOKBS bursu yattı mı sorusunun yanıtı, burs alan öğrenciler ve velileri tarafından araştırılıyor. İOKBS bursu Kurban Bayramı'ndan önce mi yattı yoksa sonra mı yatacak?

Haziran Ayı İOKBS Bursu Yattı Mı?

Takvimler 19 Haziran 2024 Çarşamba'yı gösterirken İOKBS bursları Haziran ayı için henüz hesaplara aktarılmadı. Yani Haziran ayı İOKBS bursu Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılmadı. Kurban Bayramı sonrasında yatması beklenen burslar, illere göre değişkenlik göstermekle birlikte 25 Haziran 2024 tarihine kadar hesaplara aktarılmış olacaktır.

Bursluluk Parası Yattı Mı Sorgulama

Haziran ayı bursluluk parası henüz hesaplara aktarıılmadı. e-Okul üzerinden, bursluluk parasının yatıp yatmadığını sorgulamak mümkün. Bunun için ilk olarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile e-Okul hesabına girilmesi, ardından da güvenlik aşamasının geçilmesi gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra sol tarafta yer alan menüden Burs Ödeme Bilgileri'ne erişim sağlanabilir ve Bursluluk parasının yatıp yatmadığı sorgulanabilir.